Rzetelna firma

Pompy ciepła

Pompa ciepła = Wykorzystanie klimatyzatorów do ogrzewania

Pompa ciepła to integralna część technologii klimatyzacyjnej. Pompa ciepła przenosi ciepło z jednego środowiska do innego poprzez czynnik chłodniczy. W trybie chłodzenia pompa ciepła przenosi ciepło znajdujące się w zamkniętej przestrzeni (pomieszczenia lub systemu przemysłowego) do powietrza na zewnątrz, co powoduje ochłodzenie takiej przestrzeni. Taką funkcję pompa ciepła spełnia w standardowych systemach chłodniczych i klimatyzujących. Pompa ciepła pozwala jednak na odwrócenie tego procesu. Może ona przepompować ciepło pobrane z powietrza na zewnątrz do wewnątrz, pozwalając na wykorzystanie tej samej technologii zarówno do ogrzania, jak i ochłodzenia zamkniętych przestrzeni.

Wydajność pompy ciepła

Pompa ciepła jako rozwiązanie grzewcze daje wiele korzyści. System wykorzystywany do chłodzenia może również być używany do ogrzewania, co zmniejsza początkowe koszty inwestycji i upraszcza obsługę i eksploatację. Pompa ciepła przynosi również korzyści w kwestii wydajności. W przeciwieństwie do systemów grzewczych opartych na kotłach paliwowych pompa ciepła wyciąga ciepło dostępne w powietrzu na zewnątrz. Pompa ciepła daje zyski ciepła w stosunku 3:1 lub więcej. Oznacza to, że na każdą jednostkę energii zużytą przez pompę ciepła przypadają przynajmniej 3 jednostki uzyskanego ciepła.

Komfort pompy ciepła

Pompa ciepła w połączeniu z technologią inwerterową firmy Daikin daje niezrównany komfort ogrzewania pomieszczeń i wydajność działania. Pompa ciepła może pobrać energię z powietrza nawet w najchłodniejsze dni zimy. Systemy Daikin z pompą ciepła są w stanie sprostać wysokim wymaganiom ogrzewania i chłodzenia przemysłowego, a także zapewnić komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń.

Pompy ciepła firmy Daikin

Wiele komercyjnych produktów Daikin dostępnych jest z opcją grzania, która pozwala na wykorzystanie systemu zarówno do grzania, jak i chłodzenia. Wśród jednostek z opcją grzania są systemy multi, VRV oraz chillery firmy Daikin. Ponadto Daikin zastosował swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie pomp ciepła w nowym produkcie przeznaczonym na rynek ogrzewania domowego - w systemie Altherma.