chłodnictwo

Chłodnictwo przemysłowe

Chłodnictwo w obiektach przemysłowych i supermarketach

Specjalizujemy się w budowie kompleksowych instalacji chłodniczych i mroźniczych w hipermarketach i innych obiektach przemysłu spożywczego.

Przez ostatnie lata wykonaliśmy i utrzymujemy w ruchu przez 24h na dobę kilkadziesiąt takich projektów.

Przeglądy, serwis i utrzymanie ruchu 24h

Nasza działalność nie kończy się na wykonaniu i uruchomieniu instalacji. Na Państwa zlecenie wykonujemy przeglądy, aby utrzymać wszystkie urządzenia w dobrej kondycji oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii.

Projekty

Pragniemy urzeczywistnić wizje naszych klientów, dlatego kluczowym elementem procesu produkcji jest prawidłowe wykonanie projektu oraz jego poprawna realizacja.

Indywidualne rozwiązania

Nasi projektanci wykorzystując najnowsze oprogramowanie CAD, połączone z wieloletnim doświadczeniem, projektują instalacje chłodnicze dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta, ze szczególnym naciskiem na jej energooszczędność.

Komory chłodnicze/mroźnicze

Chłodnia szyta na miarę

Wykonujemy na zamówienie, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, komory mroźnicze i chłodnicze, począwszy od małych komór do niewielkich sklepów, kończąc na potężnych chłodniach pozwalających na przechowywanie wielu tysięcy ton produktów.

TECHNIKA CO2

CO2 jako substancja powszechnie występująca w środowisku naturalnym, jest czynnikiem łatwo dostępnym. Charakteryzuje się małą lepkością, a przez to mniejszymi oporami i mniejszymi spadkami ciśnienia w instalacjach chłodniczych.

Chłodnictwo bezpieczne i przyjazne dla środowiska

Dwutlenek węgla jest nietoksyczny, niepalny, nie podtrzymuje procesu spalania i nie tworzy w połączeniu z powietrzem mieszaniny wybuchowej. Jego współczynnik niszczenia warstwy ozonowej, podobnie jak dla czynnika R404A, wynosi 0. 

Wszystko to sprawia, że czynnik ten jest bezpieczny – zwłaszcza w sieci handlowej, w której przechowywana jest żywność.

Zaufaj specjalistom – technologie chłodnicze dopracowujemy od 1957 roku

Dwutlenek węgla jest czynnikiem bardzo wymagającym. Niska temperatura krytyczna 31,05°C przy ciśnieniu krytycznym 73,77 bar w naszym klimacie oznacza, że konieczne jest przystosowanie układu chłodniczego do pracy w warunkach nadkrytycznych. Wysokie ciśnienie sprężania wymusza konieczne zmiany w elementach składowych instalacji oraz zastosowanie wzmożonych środków bezpieczeństwa.

Będzie nam bardzo miło z Państwem współpracować!

Chłodnictwo to nasza specjalność.

Od 1957 roku.