klimatyzacja

Klimatyzacja

Agregaty wody lodowej (chillery)

Wykorzystujemy chillery do rozbudowanych systemów klimatyzacji np. w budynkach biurowych, hotelach czy centrach handlowych. Woda lodowa pochodząca z agregatów zasila chłodnice central klimatyzacyjnych lub klimakonwektory.

Ponadto, agregaty wody lodowej z powodzeniem stosowane są w zakładach produkcyjnych i przetwórczych, a także przemyśle farmaceutycznym, chemicznym czy papierniczym.

W tym przypadku woda z agregatów bierze udział w procesie technologicznym jako medium chłodzące.

Systemy VRV/VRF

VRV to inteligentny system klimatyzacyjny, gdzie do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilkanaście jednostek wewnętrznych. W tym systemie uzyskujemy precyzyjną kontrolę temperatury przy wysokiej efektywności energetycznej. To oczywiście system cichy i pracujący w szerokim zakresie temperatur.

W ramach VRV mogą pracować jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła co jeszcze bardziej zwiększa energooszczędność układu VRV. Takie wersje grzewczo-chłodzące dzięki gwarantowanej zewnętrznej temperaturze pracy -20 st. C mogą przejąć rolę jedynego źródła ciepła przy zużyciu energii konkurencyjnym z ogrzewaniem gazowym!

Klimatyzacja do biura i domu

W zakresie klimatyzacji nasza propozycja współpracy dotyczy sprzedaży klimatyzatorów, konserwacji i obsługi serwisowej urządzeń klimatyzacyjnych użytkowanych przez Państwa.

Z naszego doświadczenia wiemy, że często klimatyzatory nie są właściwie serwisowane. O ile niewłaściwa praca klimatyzatora polegająca na nie osiąganiu żądanych parametrów jest dość łatwo zauważalna o tyle często pomijane są sprawy związane z właściwą higieną urządzeń. 

Ponieważ klimatyzacja to nie tylko zapewnienie właściwej temperatury powietrza w pomieszczeniu, ale i jego oczyszczanie z pyłów i zanieczyszczeń mikrobiologicznych, klimatyzatory wyposażane są w filtry czyszczące powietrze. Zanieczyszczenia te wyłapywane są przez systemy filtrów i powinny być co pewien czas neutralizowane.

Wykonywanie tego „systemem domowym” przynosi dość mierny efekt. Dlatego proponujemy Państwu wykonanie tych czynności przez naszych specjalistów wyposażonych w profesjonalne narzędzia i środki czyszczące i antybakteryjne.

Będzie nam bardzo miło z Państwem współpracować!

Solidna klimatyzacja i profesjonalny serwis.

Od 1957 roku.